Wykład otwarty „Nowe trendy i rozwiązania w budownictwie” 24.05.2022

Zakład Budownictwa Wydziału Nauk Technicznych zorganizował wykład otwarty pt. „Nowe trendy i rozwiązania w budownictwie – system Porotherm, dachówki ceramiczne Koramic”, który odbył się w dniu 24 maja 2022 r. Wykład poprowadził mgr inż. Sławomir Zawadzki, doradca techniczno-handlowy firmy Wienerberger. W wykładzie uczestniczyli studenci kierunku budownictwo, nauczyciele akademiccy, zaproszeni goście z otoczenia społeczno – gospodarczego oraz uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych z Międzyrzeca Podlaskiego i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej wraz z opiekunami.

Wykład dotyczył następujących zagadnień:
– ceramika budowlana
– ściany w systemie Porotherm
– stropy Porotherm
– nadproża Porortherm
– dachówki ceramiczne Koramic
– wady i zalety tradycyjnego systemy Porotherm oraz systemu Dryfix.

Po wykładzie przed budynkiem Rektoratu odbyły się warsztaty praktyczne dotyczące m.in. wznoszenia ścian w systemie Dryfix, układania nadproży i stropów Porotherm. Podczas warsztatów odbył się konkurs z nagrodami dla uczestników. Po zakończeniu pokazów prelegent odpowiadał na liczne pytania uczestników warsztatów.

Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami Zakład Budownictwa planuje zorganizowanie kolejnego spotkania w roku akademickim 2022/23.

dr hab. inż. Danuta Barnat-Hunek
dr Elżbieta Szczygielska