Wizyta pTAG z Warszawy 28-29.11.2022

W dniach 28-29 listopada 2022 roku miała miejsce wizyta gości z firmy pTAG z Warszawy. Firma zajmuje się realizacją projektów IT w pełnym cyklu wytwórczym w sektorach prywatnym i publicznym. Projektuje rozwiązania, implementuje, testuje różnego rodzaju aplikacje mobilne oraz web’we
w sektorach publicznych, e-commerce wykorzystując do tego różne metodyki (ITIL, Kanban systems, PMBoK, Prince2, Prince2Agile, Scrum, ISTQB) i technologie (Java/spring, .NET/C#, SQL/noSQL/Graph databases).

Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania efektów programu praktyk zawodowych w pTAG w roku 2022. Uczestniczyli w nim pracownicy firmy  Marta Lewandowska, Bartosz Piasecki, Artur Zaremba, Adrian Mazur oraz pracownicy uczelni rektor prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk, prorektor ds. międzynarodowych dr inż. Tomasz Grudniewski, dziekan Wydziału Nauk Technicznych dr inż. Marta Chodyka. Kolejna część, do której dołączyli pozostali pracownicy zakładu informatyki dr inż. Marcin Klimek, mgr inż. Piotr Lichograj, mgr inż. Zofia Lubańska, mgr inż. Maciej Hawryluk, mgr inż. Jarosław Wetoszka, poświęcona była propozycji potencjalnych obszarów nauczania, na które jest popyt na rynku IT:

  • w zakresie nauki programowania
  • w zakresie kształcenie profesjonalnych testerów automatycznych
  • w zakresie kształcenie profesjonalnych testerów manualnych
  • w zakresie nauki grafiki komputerowej – specjalizacji w UX\UI i grafiki 3D
  • w zakresie nauki low code / no code

oraz omówienie możliwości organizacji spotkań ze studentami, warsztatów dla studentów, wykonywanych prac pTAG w celu zwiększenia kompetencji i obserwacji rokujących studentów. Dodatkowo poruszono temat współpracy w projektach innowacyjnych- granty UE.

Na koniec pracownicy i studenci kierunku informatyka na Wydziale Nauk Technicznych uczestniczyli w otwartym wykładzie „Take IT! Polski rynek IT czeka na Ciebie” na którym wszyscy mogli dowiedzieć się o nowoczesnych trendach budowania oprogramowania, co należy zrobić, aby być atrakcyjnym na rynku pracy w sektorze IT po ukończeniu studiów. Atmosfera była bardzo  sympatyczna, studenci aktywnie uczestniczyli w wykładzie, nie zabrakło pytań w celu wyjaśnienia ewentualnych niejasności.

Dziękujemy.

Poniżej krótka fotorelacja: