Prelegenci

Krzysztof Jonaszko – starszy programista (Dentsply Sirona, Niemcy), absolwent PSW (2009)
Ma już za sobą ponad 15 lat pracy w zawodzie, co przekłada się na niebagatelne doświadczenie. Zajmował się zastosowaniem informatyki w geodezji, a także robotyki i automatyki w branży samochodowej. Obecnie pracuje nad rozwiązaniami IT dla stomatologii w firmie produkującej sprzęt do gabinetów dentystycznych. Potrafi utrzymać równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.
Więcej o Krzysztofie na stronie Absolwenci

Justyna Pilarska – koordynator zespołu programistów (MosKito, współpraca z Telstra), nauczycielka programowania, certyfikowany SCRUM Master, absolwentka PSW (2019)
Rozpoczęła pracę zawodową na 3 roku studiów, a po uzyskaniu tytułu inżyniera nadal skutecznie łączy ją z nauką, ale teraz już na studiach magisterskich (WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN). „Po godzinach” uczy dzieci w szkole Giganci Programowania. Zajmuje się głównie zarządzaniem projektami, ale nie traci kontaktu z „twardym IT”.
Więcej o Justynie na stronie Absolwenci

Damian Rykowski – programista (Euroflorist sp. z o.o.), absolwent PSW (2013)
Drzwi do kariery zawodowej szeroko otworzyły przed nim po drugim roku studiów praktyki w dużej firmie programistycznej Pentacomp. Później pracował jako programista w różnych firmach – do pierwszej z nich trafił jeszcze na studiach. Lubi to, co robi, więc poszerza swoją wiedzę o technologiach IT również w czasie wolnym, ale potrafi to godzić z obowiązkami męża i ojca.
Więcej o Damianie na stronie Absolwenci

Michał Samociuk – architekt oprogramowania (Telstra), absolwent PSW (2012)
Pierwszą pracę podjął na trzecim roku studiów w firmie RightsTracker Ltd.
w Londynie. Później pracował zdalnie w firmach programistycznych z całego świata (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia). Interesują go zagadnienia związane z architekturą dużych i skomplikowanych systemów informatycznych. Po pracy, dla przyjemności tworzy gry sieciowe.
Więcej o Michale na stronie Absolwenci

Adrian Szeń – Microsoft Azure architect (KMD), absolwent PSW (2014)
Już jako nastolatek pisał gry przeglądarkowe w PHP. Na studiach poznał bliżej technologie Microsoftu i to z nimi związał swoją dalszą ścieżkę zawodową. Specjalizuje się w rozwiązaniach opartych na Azure. Obecnie, w duńskiej firmie KMD rozwija pewien produkt, oparty na sztucznej inteligencji, który został wybrany przez Komisję Europejską do stosowania na terenie UE.
Więcej o Adrianie na stronie Absolwenci

Cezary Walenciuk – programista (Uniqa), blogger, mówca, absolwent PSW (2011)
Jest najlepszym przykładem na to, że „chcieć to móc” – dysleksja nie przeszkodziła mu w zostaniu blogerem, a nieśmiałość w profesjonalnych występach przed publicznością. No i oczywiście programowanie to jego pasja. Pracę w tym zawodzie rozpoczął od razu po zostaniu inżynierem, ale nie utrudniło mu to ukończenia studiów magisterskich w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
Więcej o Cezarym na stronie Absolwenci

Karol Wójciszko – przedsiębiorca (Fresh Apps), kierownik projektów (WedlugPlanu.pl), absolwent PSW (2014)
Zaczynał pracę jako programista PHP, a obecnie prowadzi własny software house. Interesuje go szeroko pojęta tematyka zarządzania projektami IT. Oprócz wykorzystywania tej wiedzy do prowadzenia własnej firmy, dzieli się nią z innymi w trakcie swoich prelekcji oraz na blogu i w kursach wideo.
Więcej o Karolu na stronie Absolwenci

Maurizio Zucchi – programista (Orange Polska), absolwent PSW (2013)
Rozpoczynał karierę programisty w międzynarodowej firmie Atos Polska na ostatnim roku studiów. Obecnie, jako pracownik wydziału DevOps Aplikacji Mobilnych i Innowacji firmy Orange rozwija aplikację Mój Orange. W tak zwanym „międzyczasie” ukończył studia magisterskie na Politechnice Lubelskiej. Prowadzi również własną działalność pod nazwą Design.Dev.
Więcej o Maurizio na stronie Absolwenci

Maciej Hawryluk – nauczyciel programowania (PSW), programista, absolwent PW (2004)
Pracuje jako nauczyciel akademicki w PSW od 2005 roku. Od czasu do czasu uczestniczy w komercyjnych projektach programistycznych, żeby móc uczyć studentów z pozycji praktyka. Od kilkunastu lat działa społecznie w SSO „Nasza Szkoła”, obecnie jest jego prezesem. Interesuje się wykorzystaniem robotyki do budzenia pasji programowania wśród dzieci i młodzieży.
Więcej o Macieju na stronie Wykładowcy