Oprogramowanie

Azure Dev Tools For Teaching

Studenci oraz nauczyciele Wydziału Nauk Technicznych mogą bezpłatnie korzystać z profesjonalnego oprogramowania firmy Microsoft („profesjonalne” oznacza „wszystko oprócz pakietu Microsoft Office”).

W tym celu należy przejść na adres: https://aka.ms/devtoolsforteaching i kliknąć „Sign in” (niebieski przycisk po prawej stronie), a następnie zalogować się, używając uczelnianego konta Microsoft (tak, jak do Teamsa).

Z powyższego odnośnika wystarczy skorzystać tylko raz – ma to na celu weryfikację statusu studenta (lub nauczyciela) naszego wydziału. Później można już korzystać bezpośrednio z adresu https://portal.azure.com.

Po zalogowaniu na portalu Azure, wybieramy „Education”, a następnie „Oprogramowanie” – powinna się wyświetlić lista ponad 100 dostępnych programów (jeśli jest ich tylko kilka lub kilkanaście, to znaczy, że mamy pecha i „coś poszło nie tak”).

 

Microsoft Office

Pobieranie oprogramowania Microsoft365 dostępne jest na stronie https://portal.office.com/account#installs.

Warunkiem pobrania i instalacji aplikacji klasycznych jest posiadanie i zalogowanie się do aktywnego konta Microsoft365 w domenie odpowiednio dla:

nauczycieli: @dyd.akademiabialska.pl

studentów: @stud.akademiabialska.pl

Możliwość korzystania z bezpłatnego oprogramowania jest zarezerwowana jedynie dla aktualnych studentów/pracowników Uczelni. Zakończenie studiów / skreślenie z listy studentów / zakończenie współpracy, skutkuje zablokowaniem konta Microsoft365 oraz dezaktywacją licencji na oprogramowanie Office365 for Education.